PREȘEDINTE,

PRIM-VICEPREȘEDINTE, SECRETARUL GENERAL

Gheorghe Cavcaliuc

Gheorghe Cavcaliuc

Fondator, Președinte
Nadejda Tatarciuc

Nadejda Tatarciuc

Secretar General al Partidului PACE
Denis Roșca

Denis Roșca

Cofondator, Prim-Vicepreședinte

VICEPREȘEDINȚII și COFONDATORII PACE

Galina Cotorobai

Galina Cotorobai

Cofondator și Vicepreședinte pe domeniul persoanelor în etate
Alexandru Grumeza

Alexandru Grumeza

Cofondator și Vicepreședinte pe domeniul Sport
Ludmila Chistruga

Ludmila Chistruga

Cofondator și Vicepreședinte pe domeniul Social
Livii Baziuc

Livii Baziuc

Cofondator și Vicepreședinte al Organelor de forță de Drept
Valentina Geamana

Valentina Geamana

Cofondator și Vicepreședinte pe domeniul Relațiilor cu Diaspora
Alexei Sivunic

Alexei Sivunic

Cofondator, Vicepreședinte și Președintele OT Chișinău
Mihaela Lașco

Mihaela Lașco

Vicepreședinte pe domeniul Finanțelor
Vladimir Botnari

Vladimir Botnari

Vicepreședinte pe domeniul Veteranilor ai Organelor de drept.
Bucur Cristina

Bucur Cristina

Vicepreședinte pe domeniul Educației
Igor Ianac

Igor Ianac

Vicepreședinte, Președinte OT Găgăuz-Yeri
Tatiana Rotaru

Tatiana Rotaru

Vicepreședinte pe domeniul Sănătații al PACE
Maxim Chișca

Maxim Chișca

Vicepreședinte pe domeniul justiției și anticorupției PACE
Lenuța Burghilă

Lenuța Burghilă

Vicepreședinte pe domeniul Artei și Culturii
Andrei Nazari

Andrei Nazari

Vicepreședinte pe domeniul Reintegrare
Ana Bogdevici

Ana Bogdevici

Vicepreședinte pe domeniul Etniilor al PACE

Președinții Organizațiilor Republicane și din Diasporă

Lefter Mihail

Lefter Mihail

Președintele Organizației Primarilor și a Aleșilor Locali
Irina Struțescu

Irina Struțescu

Cofondator, Președintele Organizației Republicane de femei
Denis Sava

Denis Sava

Președintele Organizației Republicane a tinerilor
Bogdan Cazacu

Bogdan Cazacu

Președintele Organizației Tineret pe Diasporă

Șefi de Departamente

Ion Luca

Ion Luca

Cofondator, Şef al departamentului IT și Inovații
Cristina Popescu

Cristina Popescu

Şef al departamentului Egalitate şi Nediscriminare
Vladislav Erhan

Vladislav Erhan

Şef al departamentului Agroalimentar
Ludmila Cepraga

Ludmila Cepraga

Şef al departamentului Doing Business
Xenia Olari

Xenia Olari

Şef al departamentului Organizații Nonguvernamentale
Alexandru Stratan

Alexandru Stratan

Şef al departamentului Automobiliștilor
Nelu Arnaut

Nelu Arnaut

Şef al departamentului Mediu al PACE
Tatiana Bordeianu

Tatiana Bordeianu

Şef al departamentului Politică Externă și Integrare Europeană
Vasilii Șcuratcov

Vasilii Șcuratcov

Şef al departamentului Sport

Comisia de Etică și Conduită

Roman Demenciuc

Roman Demenciuc

Președinte al Comisiei de Etică
Cîrpa Alexandru

Cîrpa Alexandru

Membru al Comisiei de Etică
Cibuc Ina

Cibuc Ina

Membru al Comisiei de Etica
Druc Constantin

Druc Constantin

Membru al Comisiei de Etica

Comisia Centrală de Cenzori

Lilian Bacalim

Lilian Bacalim

Președinte al Comisiei de Cenzori
Ina Doina

Ina Doina

Secretar al Comisiei de Cenzori
Dan Talmaz

Dan Talmaz

Membru al comisiei de Cenzori
Leaheivici Cristina

Leaheivici Cristina

Membru al comisiei de Cenzori
Cibric Maria

Cibric Maria

Membru al comisiei de Cenzori

Președinții Organizației Teritoriale Raionale

Anastasia Traghira

Anastasia Traghira

Președinte al Organizației Teritoriale Ocnița
Ion Straciuc

Ion Straciuc

Președinte al Organizației Teritoriale Bălți
Iulia Cojocaru

Iulia Cojocaru

Președinte al Organizației Teritoriale Florești
Tudor Balan

Tudor Balan

Președinte al Organizației Teritoriale Sîngerei
Petru Ivasiuc

Petru Ivasiuc

Președinte al Organizației Teritoriale Edineț
Iaroslav Lungu

Iaroslav Lungu

Președinte al Organizației teritoriale Rîșcani
Volontir Anatolii

Volontir Anatolii

Președinte al Organizației Teritoriale Șoldănești

Echipa Noastra